تماس با ما
۸۸۸۶۲۶۵۶

۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

دستگاه سورتینگ میوه

شرکت پرتیکان تولیدکننده دستگاه سورتینگ میوه

دستگاه سورتینگ میوه با تکنولوژی پردازش تصویر با بهره گیری از هوش مصنوعی (Deep Learning)

امکان درجه بندی میوه بر اساس پرامترهایی مانند:

وزن - سایز - رنگ - شکل ظاهری - بریکس

امکانات دستگاه سورتینگ میوه چیست؟

- دوربین های پردازش تصویر 360 درجه با قابلیت عکسبرداری 60 فریم در ثانیه

- پردازش کامل میوه در مراحل شستشو، خشک کن، پولیش، درجه بندی و بسته بندی

- ظرفیت از یک لاین تا هشت لاین(با ظرفیت واقعی 2.5 تن تا 20 تن در ساعت)

معرفی سیستم درجه‌بندی میوه (سورتینگ)

کار طبقه‌‌بندی و درجه‌بندی میوه به طور کلی با چندین چالش روبروست . میوه‌ها بسته به نوع و نژاد از نظر رنگ، بافت،شکل ظاهری و مولفه‌های دیگر تنوع زیادی دارند. پردازش تصویر یک روش بازرسی و طبقه‌بندی سریع، اقتصادی، قابل اعتماد و عینی است که امروزه از نظر اقتصادی برای اکثر محصولات مناسب است. یک سیستم پردازش تصویر میوه به صورت خودکار قادر است با سرعت و دقت، تمام ویژگی‌های معنی‌دار محصول مانند اندازه، وزن، نقص، کیفیت، رنگ، بافت، رسیدگی و ... را تشخیص دهد و مزایای فوری را برای کاربران خود به ارمغان آورد. دستگاه‌های درجه‌بندی میوه ویژگی‌های کلیدی مانند طبقه بندی سریع و با حجم بالا، کاهش نیروی کار، کیفیت ثابت و کاهش زمان عرضه به بازار را فراهم می‌کنند. بدیهی است اطمینان از درجه‌بندی و کیفیت مناسب میوه‌ها از نظر تهیه محصولات کشاورزی برای عرضه به بازار محلی و یا با هدف صادرات، یک کار اساسی برای تولید کننده محسوب می‌شود.

ماشین درجه‌‌بندی میوه که ما توسعه داده‌ایم در واقع بسیار سریع است: خروجی می تواند به ده‌ها هزار عدد میوه درجه‌بندی شده در ساعت برسد، این ظرفیتی از درجه‌بندی است که درجه‌بندی دستی انسان حتی نمی تواند به آن نزدیک شود. سطح دقت فرآیند درجه‌بندی خودکار میوه نیز بسیار بالاتر است و یک راه حل بسیار مطمئن برای به حداقل رساندن زمان مورد نیاز برای عرضه محصول به بازارها است.

روشی که توسط شرکت پرتیکان اجرا شده نشانه‌ها و ویژگی‌های ظاهری را از میوه استخراج می‌کند. متغیرهای مختلف در نظر گرفته شده مانند طول ، شکل ، وزن و ... متغیرهای واجد شرایطی هستند که اطلاعات ارزشمندی را به سیستم پردازش نهایی محصول ارائه می‌دهند. سپس سیستم پردازش نهایی ما این اطلاعات را به یک سیستم یادگیری ماشین برای طبقه‌بندی خودکار میوه می‌دهد. پس از مقایسه داده‌ها با تنظیمات مورد نیاز کاربر این سیستم یک طبقه‌بندی عالی و خودکار از میوه‌ها را ارائه می‌دهد.

مزایای این روش برای طبقه‌بندی خودکار میوه فقط اقتصادی نیست .راه حل پردازش تصویر ما برای مرتب سازی میوه بهداشتی نیز است و در صورت نیاز به رعایت استانداردهای بازار، ارزیابی عینی را تضمین می‌کند. به دنبال تجربه ما در زمینه درجه‌بندی میوه، ما فقط می‌توانیم از فناوری‌های پردازش تصویر و تجزیه و تحلیل تصویر در انواع درجه‌بندی میوه استفاده کنیم.

دلایل استفاده از سیستم درجه‌بندی میوه (سورتینگ)

- سرعت بالا

- درجه‌بندی با حجم بالا

- کاهش نیروی انسانی مرتب و امکان استفاده از نیرو انسانی در بخش‌های دیگر مانند چینش و برداشت محصول

- کیفیت پایدار و یکنواختی محصول ارائه شده

- کاهش زمان تامین محصول برای بازار‌های هدف

- امکان طبقه‌بندی با جزئیات بالا متناسب با درخواست‌های مختلف مشتریان

- امکان رسیدن به پردازش محصول بدون دخالت دست

- بالابردن سطح بهداشت و امکان براورده کردن استانداردهای بهداشتی مختلف

- امکان فروش محصولات با قیمت بالاتر به دلیل یکنواختی کیفیت

چرا سیستم درجه‌بندی میوه (سورتینگ) را از شرکت پرتیکان بخریم؟

شرکت پرتیکان کار خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز نمود. پس از نزدیک به سه سال ساخت تابلوهای برق و سیستم‌های کنترل سردخانه‌ها و سیستم‌های سرمایش صنعتی، به ساخت سیستم‌های کنترل ظرفیت کمپرسورهای بزرگ سرمایش وارد شدیم. اکنون پس از گذشت بیش از دوازده سال و رضایت مشتریان ، ضرورت پشتیبانی از محصولات شرکت را هم اندازه دانش و تخصص به کاررفته در ساخت آنها موثر و لازم میدانیم.

به طور کلی براین باوریم که تخصص اصلی شرکت پرتیکان در زمینه سیستم‌های کنترل با پشتیبانی پیوسته و موثر مشتریان ما را قادر به ساخت تجهیزاتی با اولویت و اهمیت سیستم کنترل مانند دستگاه‌های گریدینگ ، کنترل ظرفیت و … نموده است.

حدود قیمت سیستم درجه‌بندی میوه (سورتینگ)

بر اساس ظرفیت پردازش ( تعداد لاین‌ها) ، تعداد خروجی‌ها ، نوع تخلیه (مرکزی یا جانبی) ، تعداد ماشین‌آلات در طول خط قیمت ماشین‌آلات گریدینگ تعیین می‌گردد.

دستگاه متداول در سیستم درجه‌بندی میوه سیستم ۲ لاین با ۶+۱ خروجی و تخلیه مرکزی بوده که شامل بخش‌های اصلی مکانیزم تخلیه خودکار سبد – وان شستشو – میزبازدید دستی – خشک کن – یکنواخت ساز – دستگاه درجه بندی – سیستم پردازش تصویر و تابلوهای برق و کنترل دستگاه و کابل‌ها می باشد.

سیستم درجه‌بندی میوه (سورتینگ) Fruit Grading Machine

در این سیستم میوه پس از ورود به سیستم ، پردازش اولیه به صورت تکی بر روی دستگاه Grading قرار گرفته و توسط دوربین های Full HD با سرعت ۶۰ شات بر ثانیه مورد عکس‌برداری قرار می‌گیرد. بر اساس پردازش عکس‌های گرفته شده ، مشخصه‌های مورد نظر سیستم استخراج و دسته‌بندی می شوند.

امکان درجه‌بندی میوه بر اساس :

– وزن

– ابعاد

– رنگ

– ویژگی‌های ظاهری مانند میزان رسیده بودن ، رطوبت پوست ، خشکی و …

سپس هر میوه ، بر اساس ویژگی‌های خود در خروجی مورد نظر ( براساس طبقه بندی اپراتور ) قرار می گیرد.

برای مثال خروجی شماره ۳ برای میوه‌هایی با طول بیشتر از ۳ سانتی متر ، درصد رسیدگی بالا ( رنگ قهوهای ۸۰ درصد ) اختصاص می یابد . کلیه میوه‌های با این ویژگی در خروجی شماره ۳ تخلیه می شوند.

سیستم کنترل و پردازش تصویر شرکت پرتیکان با بهره گیری از هوش مصنوعی (سیستم شبکه‌های عصبی) امکان افزایش سرعت پردازش و دقت تحلیل تصاویر را فراهم می آورد.

ظرفیت‌های سیستم

به طور کلی انواع سیستم از نظر ظرفیت و کاربری به دو مدل اصلی تقسیم می‌شوند.

– سیستم تخلیه جانبی Lateral Discharge

این سیستم به صورت تک خط و دو خط برای ظرفیت‌های کم تا حدود ۱ تن در ساعت می‌باشد.

– سیستم تخلیه مرکزی Central Discharge

این سیستم به صورت ۲-۴-۶-۸ خط برای ظرفیت‌های بالا تا حدود ۶ تن در ساعت می‌باشد.

لینک سایت دستگاه سورتینگ پرتیکان:

www.fruitsorting.com