تماس با ما
۸۸۸۶۲۶۵۶

۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

سوالات متداول

سوالات متداول :

از چه مبردی برای سردخانه استفاده کنیم ؟

پیشنهاد می شود برای سردخانه های بزرگتر از 2000 تن از مبرد آمونیاک و برای سردخانه های کوچکتر از 2000 تن از مبرد فریون استفاده شود. توصیه می شود برای سردخانه های بالای صفر فریونی از گاز R134a و برای سردخانه های زیر صفر فریونی از گاز R404 استفاده شود.

چه نوع کمپرسوری برای سردخانه انتخاب کنیم؟

برای بازده بیشتر بهتر است از کمپرسور اسکرو استفاده شود. البته کمپرسورهای پیستونی ساده تر بوده و قیمت کمتری دارند.

ضخامت بدنه سردخانه چقدر باشد ؟

ضخامت بدنه به دمای سردخانه و عوامل جغرافیایی بستگی دارد اما به طور معمول برای سردخانه زیر صفر بهتر است از بدنه با ضخامت 15cm و برای سردخانه بالای صفر از ضخامت حدود 10cm فوم پلی اورتان استفاده شود.

جنس لوله های سردخانه از چیست؟

به نوع مبرد و عوامل دیگری بستگی دارد و به طور کلی برای مبرد آمونیاک لوله فولادی بدون درز مناسب است . برای مدار فریونی از لوله های مسی استفاده می شود.

چه نوع کنترلرهایی در سردخانه استفاده می شود ؟

کنترل دما و فشار بیشترین اهمیت را دارد ، در کنار این دو ، بسته به طراحی سیستم، کنترل سطح مایع، کنترل فلوی سیالات ، کنترل جریان برق الکتروموتورها، کنترل رطوبت و غیره اهمیت پیدا می کند.

چند نوع کندانسور وجود دارد؟

کندانسور هوایی،کندانسور تبخیری، کندانسور آبی

چه بازه دمایی برای چه محصولاتی مناسب است؟

بسته به محصول بازه دمای نگهداری متغیر است و از تنوع زیادی برخوردار می باشد. اما در طراحی عموما برای سبزیجات و میوه ها و برخی فرآورده های لبنی دمای 2+ الی 8+ در نظر گرفته می شود . در سردخانه های زیر صفر جهت نگهداری مواد پروتئینی دمای 18- در نظر گرفته می شود.

برای بهینه سازی مصرف انرژی چه راهکارهایی وجود دارد؟

نخست طراحی مناسب و صحیح عامل تعیین کننده ای در مصرف انرژی می باشد . عایقکاری مناسب بدنه ،کف سردخانه ، لوله ها، مخازن و همچنین انتخاب درب مناسب و ریگلاژ آن تاثیر بسزایی در مصرف انرژی دارد. راهبری صحیح سردخانه نیز اهمیت زیادی دارد و می بایست به پرسنل بهره بردار آموزشهای لازم ارائه گردد. سیستم اتوماسیون صنعتی و بهره گیری از المانهای مدرن برقی یکی مهمترین آیتمهای بهینه سازی مصرف انرژی است. امروزه کنترل دقیق مصرف کننده های برقی، کنترل دقیق دمای سردخانه و کنترل دقیق دما و فشار مبرد توسط تجهیزات اتوماسیون صنعتی و برنامه ریزی مناسب آن امکان پذیر شده است. استفاده از درایو در راه اندازی و کنترل دور موتورها تاثیر فوق العاده ای در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن دارد.